Arkadaşımın Sevgilisine Aşık Oldum Ne Yapmalıyım?

Hiç birimizin istemeyeceği ancak bir çok kişinin başına gelmiş zor durumlardan biridir. Her zaman olduğu gibi amacım size farklı bakış açılarından bakmanıza yardım etmek olacak. Asıl cevabı yine siz vereceksiniz. Belki başınızdan geçtiyse veya geçerse empati kurarak daha az yıkımlı bir karar verebilirsiniz. Dikkat ettiyseniz cümlede az yıkımlı dedim. Çünkü böyle bir durum ile karşılaşınca en az bir taraf zarar görecek.

Gerçekten Aşık Mısınız?

Bence ilk kendinize sormanız gereken soru bu olmalı. İngiltere’de bir gazetenin yaptığı araştırmada genelde arkadaşınıza özenme üzerine veya hoşlantı sebebiyle böyle hissedildiği ortaya çıkıyor. Aşk dediğimiz duygunun varlığını bile kabul etmeyenlerin olduğu dünyada bu sorunun cevabını vermek de o kadar kolay olmayacak.

Arkadaşlık Mı Aşk mı?

Böyle bir aşk sizi tercih durumunda bırakacak. Sevdiğiniz arkadaşınız mı yoksa aşkınız mı? Böyle bir ayrım zorunda kalma ihtimaliniz %95 ‘in üzerindedir. Hemen hemen kimse sevgilisine aşık olan biriyle arkadaş kalmayı istemez.  Birde aşık olduğunuz kişi acaba size ne yanıt verecek? Böyle bir durumda düşünülmesi gereken sorular çok fazla. Ancak hissettiğiniz duygu aşk ise bu soruları sormaya gerek duymayabilirsiniz. Bu durumu arkadaşına anlatıp çözüm arayanlar da olacaktır. Burada verilecek karar için ”şu yapılmalı” demek doğru bir tavır olmaz. Burada yapılması gereken size ihtimalleri söyleyip, farklı bakış açılarından bakmanızı sağlamak olabilir.

Aşkımı Gizlemeli Miyim?

Belkide bu tarz duygu karmaşasında kalanların en çok kendine sorması gereken soru veya sorduğu soru bu olabilir. Vereceğiniz cevap sadece sizin değil bir çok kişinin hayatını etkileyecek. Bu nedenle iyi düşünüp karar vermek gerekiyor. Aşk konusunda genelde ”seviyorsan söyle, söyleyemiyorsan sevme” gibi bir felsefe öneririm. Ancak bu durum bu kadar kolay bir durum değil. Sizin çevrenizde bu kararda size yardımcı olacak biri bulmanız çok zor. Bu nedenle mümkün olduğunca kararınızı kendiniz verin. İleride pişmanlık yaşamanızı bir ölçüde engeller. Zaten duygularınız sizi bir tarafa yönlendirecektir. Burada önemli olan mantık ve duyguları eşit oranda değerlendirebilmeyi sağlamak olabilir.

Ya Doğru Kişiyse?

İşiniz hiç bir açıdan kolay değil. Kafanızı karıştırmak gibi olmasın ama en büyük aşklar zor olanlardır. Bu kadar negatiflik içerisinde belkide vereceğiniz karar sonucunda aradığınız ve ömür boyu mutlu edecek eşinizi bulacaksınız. İşin bu boyutunu da aklınızdan kesinlikle çıkarmayın. İki açıdan bakmazsanız doğru kararı asla veremezsiniz.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
1
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.