BB Krem Nedir? Faydaları

BB krem kısaca cildi makyaj yaparken olduğundan canlı gösteren kreme denir. Dermatoloji olarak test edilen kremler makyaj içinde tercih edilen ve birçok kadın için ideal olan ürünlerdir. Hassas ciltler içinde kullanıma uygun olan BB krem morina etkisi olan güçlü bir kremdir. Her bayanın kullanabileceği ve her cilt için uygun olan bir kremdir. Cilt bakım uzmanlarının özel olarak tavsiye ediyori ve kadınlar arasında yaygın olarak kullanılır.

BB Krem İle CC Krem Arasında Farklar

Kadınların bizlere en sık sorduğu sorulardan birisi ile BB krem ile CC kremler arasındaki farklardır. Bu sorunun sizlerden geleceğini de düşünerek araştırmasını yaptık. Uzmanların görüşleri doğrultusunda bir yazı hazırladık.

BB krem ve CC krem arasında çok fazla belirgin fark bulunmaz. BB krem ve CC krem sıvı fondöten görevini gören üründür. Günlük veya profesyonel makyaj için tercih edilir.

BB Krem sıvı yoğunluğu daha fazla olan ve ciltte çok fazla parlaklık hissi uyandıran kremdir. CC krem gibi parçalı üretilmemiştir. Bb krem ile cc krem arasındaki fark nedir diye merak edenler için aşağıdaki maddeler çok etkilidir.  Cildin ihtiyacı olan nenim dengesini her iki üründe sağlar. Cildin kirli ve ölü olan görünümü yok etmek için iki üründe idealdir. İlgili yazı dizisi bb ve cc krem farkı nedir sorusu için sizlere cevap verecektir.

BB krem karma ciltler için kullanılır.

CC krem ile çok daha fazla dinamik bir görünüm elde edilir

Bb krem cildi kurutmadan makyaj yapar.

CC krem, içinde termal su barındırır. Misiller solüsyon yapısı vardır.

Ciltte günlük oluşan lekeler için kontrollü bir kapama işlemi yapar.

CC krem diğer krem gibi çok fazla yağlı veya nemli değildir.

CC krem çok daha fazla leke kapatır.

CC krem problemli ve hassas olan cilt için idealdir.

CC krem içinde minerali çok daha fazla olan makyaj malzemesidir.

CC krem ise çok sivilceli olan ve yağlı ciltler için kullanılır.

Gelin makyajı için CC krem günlük makyaj içinde BB krem kullanılır.

 

CC kremi BB kreme göre çok daha yoğundur. BB krem ise daha fazla akışkandır.

BB krem her cilt tipi için uygu olabilir. Faka t CC krem hassas ve lekeli ciltler için tercih edilir.

BB Kremin Yararları

BB krem yazımızda biraz belirttiğimiz üzere her ciltte kullanılan ve dermatologların önerdiği önemli etkilere sahip. Bunları kısa başlıklar halinde topladık. Çok daha akılda kalıcı bir liste haline getirdik.

– Kremin içeriğinde bulunan mineral pigmentler cilde uygulandığı anda hızlı bir şekilde nüfuz ediyor ve cilt tonunu dengeliyor.

– Cildi 24 saat nemlendiriyor.

– Cildinizdeki pürüz ve çizgileri gizliyor.

– 15 faktörlü koruma özelliği ile cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyor.

– İçeriğinde bulunan C vitaminin ciltte yarattığı antioksidan etkisi ile cildinizi aydınlatarak canlılık kazandırıyor. Cildinize sağlıklı bir ışıltı veriyor.

BB Krem Nasıl Kullanılır?

BB krem kullanımı konusunda çok farklı görüşler var. Size en detaylı bilgileri konu içerisinde vermeye çalıştık. Bu konu hassas bir konu olduğundan aklınıza takılansorular olursa konu altında sormayı unutmayın.

Her sabah cildinize uygun üç adımlı cilt bakım sisteminin sonrasında rahatça kullanabilirsiniz. Ardından makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Tek başına (daha hafif bir kapatcılık istenirse) ya da fondötenin kapatıcılığını arttırmak amacıyla fondöten öncesi baz olarak kullanılabilir. Göz çevresinden kaçınarak tüm yüze, elinize az miktarda alarak uygulayabilirsiniz. – See more at:

Doğal bir görünüm oluşturmanın en kolay yolu, BB kremi sünger ve fırçalara gerek kalmadan, parmak uçlarınla yüzüne uygulamak.

Eğer bazı sinir bozucu sivilceler veya sivilce izlerin varsa, uygulamadan önce kapatıcı kullanabilirsiniz.

Cilt tonun eşitlemek ve cildini nemlendirmek gibi özellikleri olan BB kremler için renkli nemlendirici de diyebiliriz. Antioksidan içerikleri ile cildinin sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olurken, yüksek korumalı faktörü ile güneş ışınlarından da korunmanı sağlar.

Size uygun BB kremini seçerken, doğal bir görünüm oluşması için, cilt tonunuza uygun renkte, açık, orta veya koyu tonda bir renk seçmeniz gerekir.

BB krem de bir çeşit nemlendirici olsa da, her makyajdan önce yaptığımız gibi, nemlendirici kremi yüzünüze uygulayın. BB kremler nemlendirici ve fondötenin tek bir yerde buluşması, ama özellikle kuru bir cildiniz varsa, makyaj bazı olarak nemlendirici sürmelisiniz.

 

BB kremini sürdükten sonra 2 veya 3 dakika kuruyana kadar bekleyip, hafifçe pudra uygulayabilirsiniz.

En Çok Yapılan Cilt Hataları

İlginizi çekeceğine inandığımız bir konu linkini yukarıda paylaştık. En çok yapılan cilt hataları konusunda kremlerle ilgili önemli detaylar var. Bu konu içerisinde de özellikle krem kullanımı konusunda bilgilere sahip olabilirsiniz.

Evde BB Krem Nasıl Yapılır?

Eğer hiç bir markanın ürününe güvenmiyorsanız evde kendiniz de BB krem yapabilirsiniz. Bununla ilgili çok güzel bir video paylaşımını size sunmak istiyorum.

3 Etkili BB Krem İçin Gerekli Malzemeler:

Cilt tonunuzdan 1 ya da 2 ton koyu likit fondöten (Koyu fondöten seçiminin sebebi, nemlendirici katıldığında rengi daha açık tonda olacaktır.)

Günlük nemlendirici krem (Anti-aging, yağsız vb. cilt tipinize uygun nemlendiriciniz)

Güneş Koruyucu Krem (Özellikle yüz için olanlardan)

Ürünleri karıştırmak için kaşık ve kapaklı saklama kabı

3 Etkili BB Krem Yapılışı:

BB kreminizin ölçüleri sizin istediğiniz kıvama ve orana göre değişebilir ama fikir vermesi için kullanabileceğiniz ölçüler;

3 Çay kaşığı nemlendiriciye, 1 çay kaşığı güneş koruyucu krem ekleyip karıştırın. BB Kremin rengini belirlerken açık ya da daha yoğun renk isteğinize bağlı olarak fondöten ekleyin. Fondöteni eklerken az miktarlarda başlayın ve istediğiniz rengi yakaladığınızda karışımı tamamlayın.

5 Etkili BB Krem İçin Gerekli Malzemeler:

Cilt tonunuzdan 1 ya da 2 ton koyu likit fondöten (Koyu fondöten seçiminin sebebi, nemlendirici katıldığında rengi daha açık tonda olacaktır.)

Günlük nemlendirici krem (Anti-aging, yağsız vb. cilt tipinize uygun nemlendiriciniz)

Güneş Koruyucu Krem (Özellikle yüz için olanlardan)

Makyaj bazı

Toz transparan pudra

Ürünleri karıştırmak için kaşık ve kapaklı saklama kabı

5 Etkili BB Krem Yapılışı:

BB kreminizin ölçüleri sizin istediğiniz kıvama ve orana göre değişebilir ama fikir vermesi için kullanabileceğiniz ölçü;

3 Çay kaşığı nemlendiriciye, 1 çay kaşığı güneş koruyucu krem, 1 çay kaşığı makyaj bazı, yarım çay kaşığı toz transparan pudrayı da ekleyip karıştırın. BB Kremin rengini belirlerken açık ya da daha yoğun renk isteğinize bağlı olarak fondöten ekleyin. Fondöteni eklerken az miktarlarda başlayın ve istediğiniz rengi yakaladığınızda karışımı tamamlayın.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
1
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.