Cameron Diaz Güzellik Sırları

Dünyanın en güzel kadınları arasında gösterilen Cameron Diaz ile ilgili keyifli bir söyleşiyi sizin için Türkçe’ye çevirdik ve paylaştık. İçerisinde önemli bilgileri ve tüyoları bulacağınız bu söyleşiyi keyifle okuyacağınızı düşünüyoruz. Ayrıca bunun dışında konu altında sizin için seçtiğimiz değerli diğer önerileri de bulabilirsiniz. Lafı daha fazla uzatmadan Cameron Diaz nasıl formda kalıyor buna bakalım.

“Beden bilimini seviyorum. Bilgi vermeyi ve insanların bu bilgilerden kendi hayatlarında yararlandıklarını görmeyi seviyorum. Kadınların kendi bedenlerine dikkat etmeye başlamaları için hiçbir zaman çok geç olmadığını bilmelerini istiyorum. 27 yaşındayken ‘Charlie’nin Melekleri’ için egzersiz çalışmasına başlayana kadar ben de hiçbir şey bilmiyordum. Filmden bir ay önce sigarayı bıraktım. ‘Bu egzersiz çalışmasını yapmak zorundayım, sanırım şimdi sigara içmeyi bırakmalıyım’ dedim. Üç ay boyunca haftanın yedi günü, günde sekiz saatlik bir çalışma temposuna girdim, ölüyordum. Her gün ağlıyordum. Ama bir gün fark ettim ki karın kaslarım çıkmış. 27 yaşındayken bilinçli bir şekilde ‘Bunu 41 yaşındayken de yapacağım’ dememiştim; ama şimdi, 41yaşındayken ‘Tanrıya şükür ki 27 yaşındayken başlamışım’ diyorum.’

Spor salonunda koşu bandında beş dakika boyunca aralıklı olarak koşuyorum, 30 saniye boyunca 16-18 km hızla yavaşlıyorum ve sonra 15 saniye dinleniyorum. Kürek çekme, çömelme, halat çekme-itme hareketlerini yapıyorum. Kas yapmak için 5 ila 10 kiloluk ağırlıklar, var olan kasları korumak için ise 2,5 ila 4 kiloluk ağırlıklar kullanıyorum. Kendi ihtiyaçlarınızı ve fitness seviyenizi hesaplamanız gerekiyor. Her hareketi 15 tekrardan oluşan iki set olarak yapıyorum. Tüm egzersizim 20 ila 30 dakikamı alıyor.

Spor, benim sabahları yaptığım ilk şey. Spor salonum sabah 5.30’da açılıyor. Sabah başka işim varsa sadece hızlı bir koşu yapıyorum; ardından step ve şınav hareketlerine geçiyorum. Spor için sadece 15 dakikanız varsa bu tarz bir egzersizin etkili olduğunu düşünüyorum.

“Bazen canım hiç spor yapmak istemiyor. Uyku o an benim için daha önemli olduğundan yataktan çıkmıyorum. Bazı günler sadece 10 dakikalığına spor salonuna gidiyorum. Kalkmak ve oraya gitmek bana çok zor geliyor ama yine de yapıyorum. Çünkü sonunda kendime, ‘Yapabileceğimin en iyisini yaptım’ diyebilmeyi istiyorum. Bu, kaslı bir karına sahip olma meselesi değil. Kendime bakma meselesi… Sağlığın yerinde değilse, güçlü bir bedenin yoksa hiçbir şeyin yoktur.”

Cameron Diaz’ın samimi açıklamalarında çok önemli tüyolar var. İşin psikolojik boyutunu da çok iyi anlatmış. Cameron Diaz güzellik sırları hakkında şunu gözden kaçırmayın. Onlar işleri gereği sürekli formda ve fit durumda olmaları gerekiyor. Hep güzel görünmeleri gerekiyor. Bu onları sürekli iten önemli bir faktör. Sizde kendi içinizde bu mantığı yakalayabilirseniz başarıya ulaşmanızı engelleyecek çok bir faktör kalmaz.

Ünlülerin Güzellik Sırları

Yukarıdaki linkte diğer ünlülerle ilgili kısa başlıklar bulabilirsiniz. Kim nasıl kilo vermiş? sorusuna alacağınız yanıtlar sizi çok şaşırtabilir. İçerisinde çok faydalı önerilerde yer alıyor. Yine bu konumuza da göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Kaynak : The Body Book Kitabı

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
1
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.