Kocam Beni Aldatıyor Ne Yapmalıyım?

Günümüzde sorulmasını istemediğimiz ancak çok sık karşılaştığımız önemli sorulardan biridir. Bu konu içerisinde olabildiğince bu soruya cevap vermeye çalışacağım.  Her zaman söylediğim gibi konunun amacı sizi farklı bakış açılarına yöneltmek ve gözden kaçan detayları yakalayıp sizin doğru cevabınızı bulmaktır. Elbette benimde konu ile ilgili bazı görüşlerim var. Bir erkek olarak farklı gözle bakmanızı sağlayacağım.

Kocanızın Aldattığından Emin Olun

Aldatmak lafını çok sevmesem de en uygun kelime diye kullanmak zorundayız. Bir çok kadın belli şüphelerin ardından net olarak görmese ve yakalamasa da bu kanıya varıyor. Bir nevi paranoya denebilir. En tehlikeli durum yanlış olan bir şeyi doğru olarak görmektir. Öncelikle bu paranoyaları kenara bırakıp gerçekçi bakmaya çalışın. Bunun terazisi nasıl sağlanır derseniz ufak bilgiler vereyim. Her zaman şüphelerinizde takdir haklarınızı eşinizden yana kullanın. Çünkü bu durumlarda paranoya olup olmadığını bu şekilde anlarsınız. Bu demek değil ki şüphenizi bırakın. Ancak sizinkinin paranoya olup olmadığını anlamak için bunu bir deneyin. Kesin ispat olmadığı halde hiç bir haklı yan veya ona inanabileceğiniz bir şey bulamıyorsanız üzgünüm sizde aldatma konusunda paranoya var. Şüpheci olmak her zaman iyidir. Ancak aşırısı paranoya oluyor. Bu testi kendinizde uygulayın.

Erkekler Neden Aldatır?  <==== Konuya Bir Göz Atın

Erkekler kadınlara göre daha basit mekanizmalardır. Bir erkek olarak kabul etmek gerekirse kadınlar her zaman olaylara daha duygusal yaklaşır. Genelleme dışında olabilirsiniz. Ancak bu genellemenin çoğu insanı yansıttığı gerçeğini değiştirmez. Aslında ben aldatma konusunda fikrimi yukarıda verdiğim linkte açıklamıştım. Yine de bu konuda biraz daha detaylı anlatmak istiyorum.

Uzun yıllar hatta asırlar ve milyonlarca örnek bir şeyi gösteriyor. Aldatan insanlar günümüzdeki teknoloji olmadan da bir yolunu bulup bunu yapıyorlardı. Hayatlar şimdiki gibi ön planda olmadığı için aslında sır olarak kalıyordu. Şimdi ise her şey göz önünde ve çok daha kolay öğrenildiğinden oran yükselmiş gibi geliyor. Bunun doğru olduğunu ispatlayan araştırmalarda var. Elbette değerlerimizi kaybetmemiz de bu oranı tetikliyor. Yinede aldatma eğilimi olan kişi bir yolunu bulup bunu bir şekilde gerçekleştiriyor. Yer , zaman aslında çok fark etmiyor.

Aldatan Erkek Hareketleri

Bu başlığı özellikle attım. Bazı sitelerde bununla ilgili profiller veriyorlar. İşte aldatan erkek şöyle davranır böyle davranır. Hadi hep birlikte bırakalım böyle işleri. Yukarıda yazdığım gibi kadınlar olaylara daha duygusal bakar. Erkekleri bu konuda analiz etmek bir kadın için kolay olmaz. Erkekler aldatmanın türlü yolunu bulabilir. İyi rol yaparak sizin bu saçma aldatan erkek kurallarına uymayabilir. Yani aman diyeyim böyle saçma sapan kalıplara sokup erkekler aldatıyor aldatmıyor testi yapmayın. Bu tarz testler veya belli başlı kalıplar sizi hem paranoya sahibi yapar hem de yanlış yönlendirir. Aldatan erkeğin belli bir hareketi yoktur. Genel hareketler sergiledikleri doğru. Ancak yinede bu durum sizi sağlıklı bir teste itmez. Bunun için dürüst olmayı ve direkt konuşmayı denemek bence mantıklı bir seçenek olur.

Aldatıldım Ne Yapmalıyım?

Hadi hep birlikte aldatıldığınız için ağlayalım. Sizi düşünmeyeni hep birlikte düşünelim. Umutsuz olsak da bir şekilde tekrar düzelmesini bekleyelim. Kendimizde suç bulmaya çalışıp hangi akla hizmetse onu haklı çıkarmaya çalışalım. Çocukları bahane edip onu affetmeye çalışalım. Her yakın arkadaşa sorup en azından onu tutacak birilerini bulup affetmemiz için neden bulalım. Buraya kadar yazdıklarım kendinizi kandırmaktan başka bir şey değil. Hepsini unutup farklı bir bakış ile olaya yaklaşalım. Öncelikle aldatan kişi kesinlikle haksızdır. İlgisizlik , cinsel isteksizlik , sizin kötü tavırlarınız ne söylerseniz söyleyin sizi aldatmaya hiç bir sebep haklı izin vermez. Nasıl bir insan olursanız olun aldatmayı hak etmezsiniz. Çok mutsuz olan insan bunu boşanmaya kadar sürdürür. Ancak yaşanan ne olursa olsun ona aldatma yetkisini asla vermez. Bunu bir kere tartışma konusu olarak görmeyin. Aldatıldıysanız kesinlikle haklısınız. Saçma sapan düşüncelerle bir de kendinizi haksız görmeyin. Duygusallığı bir kenara bırakmazsanız kendiniz için asla doğru kararı veremezsiniz. Böyle durumlarda çocuğunuzu , evliliğinizi , geçirdiğiniz yılları öne atarlar. Sebebi ise kadınlar daha duygusaldır ve daha çabuk etkilenirler. Bu bile adi bir sinsilik kokuyor. Aldatırken o evlilik , o çocuklar ve geçirilen zamanlar yok muydu?  Benim konuyla ilgili fikrime gelirsek aldatan insan sürekli aldatmaya eğilimlidir. Düzeldiğini varsaysak bile bizi hep bir şüphecilik ve hatırladıkça mutsuzluk verecektir. Çocuğumuzu bu kasvetli ortamda büyütmek ona yapılacak daha büyük zarardır. Hele birde çocuk büyüyüp bunlara şahit olunca olay çok farklı yerlere gidebilir. Bence duygusallığı bir kenara bırakın ve mantığın dediği yoldan gidin.

Karar Sizin…

Elbette hayat ve karar sizin. Ben farklı bir gözle bakmanızı istedim. Objektif bir erkek gözünden bakmanızı sağlamaya çalıştım. Yukarıda ben görüşümü ilettim. Ancak hayat sizin. En doğru kararı vermek için fevri davranmayın. Vereceğiniz hiç bir karar dünyanın sonu değil. Bu nedenle kendi üzerinizde baskı oluşturmayın.  Kimse böyle bir şeyi yaşamak istemez. Ancak bu kesin olarak başınıza geldiyse bu sorunu ötelemek , bu sorundan kaçmak sizi aksine dipsiz bir kuyuya doğru iter. Sorundan kaçmayıp sorunu çözün. Unutmayın siz savaşta askere cephane taşıyan , hem annelik yapıp  hem kurtuluş savaşında düşmanla çarpışan bir neslin kadınlarısınız. Kendinizi güçsüz hissetmeyin. Soyunuzdan gelen genlerinizde bu cesaret mevcut.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
1
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.