Sevdiğim Erkeği Kendime Nasıl Bağlarım?

İlişki rehberi köşemizde size çok ilginç açılardan bakmanızı sağlayacak yorumlar ekledik. Özellikle belirtmek isterim ki size yol göstermekten çok bakış açınızı çeşitlendirme konusunda yazılarımız olacak. Aslında ilişkilerin temel sorunu da bu. bir ilişki uzmanı temel doğruları ne kadar söylerse söylesin her insanın farklı bir karakteri var. Yani temel doğrular sizin veya sevdiğiniz kişinin doğruları olmayabilir. Sorunları çözmenin en doğru yolu farklı bakış açılarıdır. Sevdiğimiz bir kişiyi de kendimize bağlamak için bunu yapmamız gerekiyor. İlk olarak farklı bakış açılarıyla neler düşünebileceğini iyi analiz etmek gerekiyor. İsterseniz madde madde başlayalım.

Birinci ve En Önemli Madde : Arkadaş Tavsiyelerine Çok Kulak Asmayın

Arkadaş fikirleri ilişkileri en çok yıpratan unsurlardan biridir. Tersi olduğunu varsaysak bile mantıklı bir bakış açısı sunmak istiyorum. Size müthiş tavsiyeler veren bir arkadaşınız var. Harika taktikler ve önerilerle sevdiğiniz kişiyle iletişiminizde önemli rol oynadı. İlişki başladıktan sonra kendi fikirleriniz ortaya çıktığında karşı tarafın çok daha geri çekildiğini göreceksiniz. Çünkü o sizin değil size gelen fikirlerin hoşnutluğu içerisinde. Yani temel prensip bu tip durumlarda öncelikle tavsiye alsak da kendi bildiğimizi , bize doğru geleni yapacağız.

Özgüven Eksikliğinden Kurtulun

Kim milyoner olmak isterse son soruda değilsiniz. Yani size o dönemlerde dünyanın en önemli şeyi gibi gelse de zamanla olmadığını göreceksiniz. Bu yüzden kendinize güvenin. Her son yeni başlangıçları doğurur. İlişkilerde kendinize güvenin. Kız veya erkek karşıda bulunan kişinin kendini sürekli küçük görmesi veya ürke olmasına ne kadar katlanabilirsiniz? İşte bu sebeple abartılı olmamak kaydıyla kendinize güvenmenin çoğunlukla zararı olmaz. Bazen kendinizde beğenmediğiniz bir şey karşı tarafa çok hoş gelebilir. Milyarlarca insan aynı kişiyi ve tarzı sevmez.

Her Zaman Kaçan Kovalanmaz

”Bırak kızım o senin peşinden koşsun.” Ah bu tavsiyeler ne ilişkileri başlamadan bitirdi. Her zaman etki edeceğini düşünüyorsanız birde şu gözle bakın. Size karşı henüz ısınamamış sizi henüz iyi tanımamışsa neden sizin peşinizden koşsun. Zaten sizle ilgilenmiyorsa ya sizden hoşlanmıyordur ya da kendinizi ona iyi tanıtamamışsınızdır. Belkide tam köprüleri atarken ”dengesiz davranıyor. Başta çok sıcaktı şimdi telefonlara geç cevap vermeler mesajlarda soğuk davranmalar iyice soğuttu.” diye hiç düşünmediniz mi? ya da bu şekilde düşünen insanlar görmediniz mi? Eminim hepiniz bu tarz sohbetlere şahit olmuşsunuzdur. Bu taktiği uygularken bir kere daha düşünün.

Onu Ne Kadar Tanıyorsun?

Öncelikle bu sorunun yanıtını verebilmek lazım. Dürüst bir şekilde bu soruyu yanıtlamaya çalışmak lazım. Eğer onu iyi tanıyorsanız sevdiği ve sevmediği şeyleri bilirsiniz. İlgi alanları , günlük yaşantısı , sevmediği şeyler vb. En büyük yanılgılardan biri onu çok sevdiğiniz için çok iyi tanıdığınızı düşünmek olabilir.İşte bu soruya yanıt veremiyorsak onu gerçekten tanımaya çalışmak lazım. Eğer zaten bir şey olacak sa bu aşamada olmaya başlar. Belki de hayran olduğunuz kişi aslında o kadar mükemmel değil. Bu soruyu kendinize dürüstçe sormayı deneyin.

Samimi ve İçten Olmak

Kim ilişkide bunu istemez ki? Bu zamanda doğru insanı bulmak bu kadar zorken sizde samimiyet ve içtenliği sezerse sizden nasıl vazgeçebilir? Bazen insanlar karşısındaki insanı kendine bağlamak için olmadığı bir insan gibi görünüyor. Buluşmaya ekstra özenler , aşırı romantik davranışlar veya hiç olmadığı kadar neşeli görünmek gibi. İlişkide size bir silah lazımsa bence en iyi silah samimyettir. Siz kendinizi samimi şekilde anlattıktan sonra belki de beğenmediği bir çok yön karşısında bile ”ama çok içten insana güven veriyor” lafıyla değişecek. Zaten aşklarda değişmez kurallardan biri önceden beğenmediğiniz şeyleri sonradan beğenmektir.

Ne İstediğini Bilmek ve Bildirmek

Karşınızda ciddi bir insan olsun isterseniz onun net olmasını istersiniz. Örneğin evlenmeyi düşündüğünüz bir kızın bu konuda kararsız olması kafanızı karıştırmaz mıydı? İlişkilerin temelinde netlik önemli bir rol oynar. Binalarda temel gibi önemli bir rolü vardır. Karşınızda ne istediğini bilen birisinin olması her zaman size güven verir.

Donanımlı Biri Olmak (Erkeklerin Miğdesi İle Alakalı Kısım Burada 🙂 )

Sevdiğiniz erkeğin karşısında donanımlı biri olmak her zaman büyük avantaj olur. Ayrıca bu sadece onun yararına değil , aksine sizin yararınıza olur. Örneğin yemek bilmiyorsanız öğrenmek ve bu tarz bir durumla karşılaştığınızda karşınızdaki insanın bu konuda yetenekli veya bilgili olduğunu görmek sizi sevindirmez mi? Bu yüzden sevdiğimz erkeği kendimize bağlamak istiyorsak önce kendimiz geliştirmek ve bizi hayata bağlamak lazım. Bu devamında samimiyeti de özgüveni de getirir. Başkasına yaranmak için değil de gerçekten kendinize de yararı olması için bir şeyleri öğrenmenin ne zararı olabilir? Bunu kim sevmez?

”Asla ve ”Ben Buyum” Kelimelerindeki Tehlike ( Kızsal Tripler )

Hangi gazete olduğunu unuttum ama yapılan bir araştırmaya göre ilişkilerin bitme sebeplerinin başında tabiri caizse ”kızsal tripler” geliyormuş. Bu bakış açısı mantıklı gelmiyor da değil. Daha bizi ailelerimiz çekemiyorkan yeni tanıdığımız veya bir kaç yıldır tanıdığımız biri ne kdar çekebilir? Asla veya ben buyum işine gelirse gibi poker tabiriyle rest çekerseniz karşı taraf bu restinizi en fazla bir kaç kere görür.  Bu kadar büyük konuşacak kadar cesur ve vazgeçmeyi göze alabilir misiniz? Böyle şeylere gerek yok. Yapıcı olmaktan kimseye zarar gelmez.

Günde 3 Öğün Empati İle Beslenmeli

Eğer iyi empati kurabiliyorsanız sadece sevgiliniz veya kocanızı değil herkesi kendinize bağlama şansınız olabilir. Karşı tarafı iyi anlayabilmek ve kendimizi onun yerine koyabilmek ulvi bir davranış. Hayatın her alanında başarı için empati kurmayı öğrenmemiz lazım. ”Ben seni anlıyorum ama ben haklıyım” dediğiniz bir konuda ne kadar empati kurabiliyorsunuz?

Kıssadan Hisse…

kısacası güzel giyin , makyaj yap , ailesiyle iyi geçin , sevdiği takımın futbolcuları öğren, ofsayt ne demek onu öğren , güzel bak , romantik ol gibi genel kalıplar yerine onu anlayabilmek ve kendinizi anlatabilmeye çalışmak kadar güzel bir şey yok. Konu başında söylediğim gibi ben size sadece farklı bakış açılarından bakmayı tavsiye edebilirim.

 

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

4
0
3
3
5
0
1
1
1

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.