Uzak Durulması Gereken Erkek Tipleri ( Modelleri )

Erkek sevgili tercihinde sürekli hataya düşen kadınların en çok arattığı cümlelerden birinin yanıtını hep birlikte verelim. Aslında istatistiklerin doğruluğu konusunda karşı görüşler olsa da istatistikler pek yalan söylemez. Burada önemli olan doğru zamanda doğru inceleme yapmak. Bende sizler için en çok görülen erkek sevgili tiplerini araştırdım. Trajikomik bir liste çıktığını söyleyebilirim. Ben hazırlarken keyif aldım. Sizinde okurken keyif alacağınızı düşünüyorum.

Göz Altında Tutan Erkek Tipi

Sürekli sizi kontrol eden , sürekli her adımınızı takip eden erkek tipi listenin başında yer alıyor. İlk zamanlar bu durum size eğlenceli gelse de zamanla hapis hayatına dönecektir.  Bunun sebepleri aşırı kıskançlık , güvensizlik veya daha önce yaşadığı acı tecrübeler olabilir. Psikopat olma ihtimalini listeye koymak istemedim 🙂 Başta söylediğim gibi ilk dönemlerde bu davranışlar erkek tarafından kontrollü olacağından sizin egonuzu okşayacaktır.  Önemsenmenin güzel olduğunu düşüneceksiniz. İlişki ilerledikçe kontrol manyaklığı boyut atlayacaktır. Evden çıkarken mesaj yazmanız , otobüse bindiğiniz dakikanın bilinmek istenmesi , iş yerine giriş vaktiniz ve bu aralıklarda unutulan haber verme durumları arttıkça sizi çileden çıkaracaktır. Eğer sevgilinizle bu haberleşme ve sürekli sizden rapor isteme konularında tartışmalar gerçekleştiriyorsanız kaçın ve kurtulun. İleri gidip telefona takip uygulamaları indirenleri bile görebilirsiniz. Hafife almayın bunu deneyen sevgili sayısı git gide artıyor.

Aşırı Kıskanç Erkek Tipi

En tehlikeli erkek tiplerinden biridir. Maalesef bazen sonuçları acı bitebiliyor. O yüzden bu konuyu çok daha ciddi geçmek istiyorum. Kadına yapılan şiddetin temel nedenlerinden biri kıskançlık oluyor. Tıpkı yukarıda bahsettiğim madde gibi önce gururunuzu okşayacak hareketlerle başlar. Sonra ilişki ilerledikçe sapkın bir hal alır. Kıskançlık seviyesinde yükselme sezerseniz ayrılmanızda fayda var. Genelde bu erkek tipi çok ileri seviyelerde ise sonuçları kötü bitebilir. En çok dikkat etmeniz gereken erkek tiplerinden biridir. Dozunu aşan bir tip görüyorsanız yol yakınken vazgeçin.

Gözü Dışarıda Sözüm Ona Çapkın Erkek Tipi

Çapkın erkek tipini aslında ilk buluşmalarda tespit edebilirsiniz. Gözleri kendini fazlasıyla belli eder. Tabiri caizse gözleri fıldır fıldır olan bu tipler örneğin cafe de oturuyorsanız yandan geçen güzel bir kıza bakmadan edemez. Bir iki tanesine bakmasa da üçüncü de kendini ele verir. Yandaki masada bir güzele baktığını rahatlıkla görebilirsiniz. Daha da netleştirmek için sakın sahte profil hesapları ile sosyal medya deneyi yapmayın. Bu numaralar hem eski hem de şık değil. Bu bakışlara sahip kişiler genelde bizi yanıltmayarak çapkın olurlar. Takipte kalarak mutlaka sizde bunu doğrulayabilirsiniz. Her şey bir yana çapkın bile olmasa yanınızda siz varken başka bir kadına bakılması çok abes bir hareket. Çapkın erkek tipi listemizin yine başlarında yer alıyor.

Aşırı Rahat Erke Tipi

yukarıda yer alan maddelerin aksi halde davranan erkek tipide yine listenin üst sıralarında yer almayı hak ediyor. Bu erkek tipi genelde relax diye tabir edilen tavırlarıyla çileden çıkarmayla ünlüdür. Sadece ilişki anlamında düşünmeyin. İş hayatında da rahat tavırları gelecek planlamanız için uygun olmayabilir. Örneğin işten çıkmıştır ama umursamadan hayatına devam eder. Gelecek kaygısının da az olması  ilerisi için size sorun teşkil edebilir. İlişki de ise sizi hiç kıskanmayan ve aşırı serbest bırakan hareketleri zamanla sinir bozmaya başlar. Her kadın ve erkek az da olsa kıskanılmak ister. Flört etmenin en güzel yanlarından biridir aslında. Ancak bu tip erkekle bu duyguları unutabilirsiniz. Sahiplenme duygusu kadınların çoğunluğunda istenen temel özelliklerden biridir.

Her Tartışmada ”Haklı” Olan Erkek Tipi

Listemizin önemli maddelerinden biridir. İlk etapta farkına varamayacağınız özellikler arasında sürekli kendini haklı gören erkek tipi geliyor. İlişki ilerledikçe ve işler ciddileşmeye başladıkça tartışmalarda sürekli kendini haklı görmeye başlar. Empati eksikliğinin tavan yaptığı bu tip sizin baktığınız gözden bakamayacağı için her zaman kendi haklı görecektir.  Hatasını kabul etmeme ilişkilerde erkeklerin en sık yaptığı hatalardan biridir.  Bu konuda karar vermeniz uzun zaman alabilir. İlk etapta fark edemeyeceğiniz bir özellik olduğu için sonuçları sizi belkide diğer ağır maddelerden çok daha fazla üzer. Bunun önlemenin yolu ufak tefek konularda tutumuna dikkat etmek olabilir. Başta yaşadığınız aslında önemsemeyeceğiniz ufak tartışmalarda veya fikir ayrılıklarında hareketlerini çok iyi analiz edebilirsiniz. Ben hiç bir zaman test olayını doğru bulmadığım için size de önermiyorum. İlişkiye sahtecilik veya entrika girerse aşkın masumiyeti ortada yoktur veya kalkmıştır demek.

”Ben Yaparım Sen Yapamazsın” Düşüncesindeki İlginç Erkek Tipi

Bazı erkeklerde kendini her zaman üstün gören bir tavır vardır. Örneğin o gece dışarı çıkabilir ama siz çıkamazsınız. O kız arkadaşlarıyla görüşebilir ama siz erkek arkadaşlarınızla görüşemezsiniz. Şunu kabul edelim ki her ilişkide yazısız kurallar olur. Ancak bu kurallar hiç bir zaman bir tarafın lehine olmaz. Eşit olması zaten ileride ”Eş” kavramının oluşmasını sağlar. Mesela sizden sürekli gittiğiniz yerleri mesajla yazmanızı ister. Ancak kendisi bunu sürekli yapmaz. Genelde savunmaları ise toplumun nasıl karşılayacağı gibi saçma bir düşünceye dayanır. Bilinmesi gereken ise sizin toplumun değil kendisinin sevgilisi olduğudur. Bu tipte olduğunu bildiğiniz erkek arkadaşınızı değiştirmeye çalışmayın. Hızlı bir şekilde kaçın.

Suratsız veya Aşırı Laubali Erkek Tipleri

Aşırı ciddi olma eğiliminde olup suratı beş karış olan erkeklerle ömür geçer mi? düşünmeniz lazım. Aynı şey aslında kadın içinde geçerli. Genel olarak insanlar suratsız sevgili istemezler. Hayatın her alanında bu konuda dengeli olan kişiler tercih edilir. Birde bunun zıttı olan aşırı laubali erkek tipi vardır. Buda daha ilk etapta sizi rahatsız edecek bir durumdur. Esprili erkeklerin sevildiğini bilen bu karakter dozu ayarlamayı bilmediği için sınıfta kalmaya mahkumdur. Bu tiplerin en iyi özelliği ise ilk buluşmada tespit edebileceğiniz özelliklerinin olmasıdır. Yani yolun başında kararınızı kolayca verebilirsiniz.

Aslında genel olarak her alanda dengeli olmanın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Maddeleri okuduğumuzda hep aşırılık göze çarpıyor. Bu arada oluşturulan bu maddeler istatistiksel verilen şahsım tarafından yorumlanması diye tanımlanabilir. Hepimizin çoğu maddeyi kabul edeceğini düşünüyorum. Ancak farklı görüşleriniz varsa sizde eklemeler yapabilirsiniz. Aynı görüşte olanlarında destek mesajları elbette mutluluk verici olur.

Bu Yazıya Emoji ile Tepki Ver

0
0
0
0
0
0
0
2
0

Makale Hakkında Yorum Yapın!

Bir cevap yazın

Makale Hakkında Yapılan Yorumlar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamış.